Connect with us

Lokalt

Flere mindreårige involvert i politihendelser i Haugesund sentrum

Publisert

den

Illustrasjonsbilde: Terje Pedersen / NTB

Politiet måtte håndtere flere hendelser knyttet til et arrangement for mindreårige i Haugesund sentrum onsdag kveld og natt til torsdag. Både narkotika, ordensforstyrrelser og beruselse førte til flere inngrep.

Politilogg: En mindreårig oppsøkte en politipatrulje rundt klokken 22 onsdag kveld og viste fram et bilde av seg selv.

– I 22-tida skal en mindreårig gutt ha gått bort til en patrulje og vist et bilde der han står delvis naken foran politibilen, sier vaktsjef Ingvild Vea.

Gutten ble bortvist fra sentrum, og foresatte ble varslet.

Kort tid senere oppsto det ny uro da to mindreårige skal ha yppet til bråk ved arrangementet.

Annonse

– Han ene dyttet til en vekter. Vekteren har opplyst at han vil anmelde i ettertid, sier Vea.

Narkotika og beruselse

Tidligere på kvelden hadde politiet allerede håndtert flere hendelser ved arrangementet.

En tenåringsgutt ble tatt med narkotika inne på området og kjørt hjem til foreldrene av politiet. Senere ble en mindreårig gutt funnet beruset i nærheten av arrangementsstedet etter at han nektet å oppgi ID.

Politiet opplyste onsdag kveld at de ville ha ekstra patruljer i området gjennom natten.

– Vi kommer til å ha folk i nærheten, sa vaktsjef André Skram Hansen til Haugesunds Avis.

Annonse

Hissig mann endte i arresten

Politiet rykket også ut til Flotmyr-området etter melding om en ung mann som blødde fra hånden.

– En patrulje kom i kontakt med ham, og han framsto da svært hissig, sier Vea.

Mannen ble kjørt til legevakt hvor han fikk sydd et kutt i hånden, før han senere ble satt i arrest.

Også en kvinne i 30-årene ble natt til torsdag innbrakt etter å ha opptrådt kranglete på et utested i Haugesund.

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige