NTB
Høiby tok opp Mette-Marits sykdom i retten: – Dårlig luftkvalitet i Oslo fengsel
Marius Borg Høiby sa i Oslo tingrett at det er krevende for moren å besøke ham i fengsel med sykdommen hun har. Marius Borg Høiby sa i Oslo tingrett at det er krevende for moren å besøke ham i fengsel med sykdommen hun har.

Marius Borg Høiby sa i Oslo tingrett at det er krevende for moren å besøke ham i fengsel med sykdommen hun har.
Innenriks: – Jeg har noen i nær familie som har en sykdom som gjør besøkene i Oslo fengsel litt vanskeligere enn hvis jeg hadde vært hjemme, sa Høiby i Oslo tingrett.
Han har via sin forsvarer René Ibsen sendt inn en begjæring om at han skal kunne sitte resten av perioden av varetektsfengslingen med fotlenke på Skaugum.
I retten nevnte han ikke moren konkret, selv om det var tydelig at det var kronprinsessen Høiby viste til. Mette-Marit er som kjent alvorlig syk med lungefibrose og venter på en mulig lungetransplantasjon.
– Luftkvaliteten i fengselet er dårlig, og det er mye mugg i luften. Det hadde utgjort en stor forskjell å kunne være et annet sted under varetekten, sa Høiby.
(©NTB)
