Connect with us

Lokalt

Petter Northug og John Arne Riise møtes i bokseringen: – Huff da

Petter Northug (40) og John Arne Riise (45) skal i høst møtes i en showkamp i boksing, melder VG, som har senderettighetene til kampen. Petter Northug (40) og John Arne Riise (45) skal i høst møtes i en showkamp i boksing, melder VG, som har senderettighetene til kampen.

Published

on

Northug og Riise møtes i bokseringen: Bare fot gøy. Illustrasjonsbilde: KI

Petter Northug (40) og John Arne Riise (45) skal i høst møtes i en showkamp i boksing, melder VG, som har senderettighetene til kampen.

John Arne Riise: – Jeg har ingen erfaring med å være i en ring. Jeg tipper John Arne er sterkest de første to rundene, og så kommer femmilsgenene mine fra runde tre og ut. Da er det bare å holde seg fast, sier langrennsløperen med 15 OL- og VM-gull til VG.

– Jeg tipper Petter vinner på slenging av meldinger. Han er jævlig god til det. I boksekampen tror jeg nok at min power og styrke kommer til å bli avgjørende, svarer Riise, som har 110 landskamper for Norge og mesterligatittel med Liverpool.

Kampen inngår i såkalte Celebrity Fight Night, som skal avvikles i Larvik 17. oktober.

President Odd Haktor Slåke i Norges Bokseforbund er langt fra entusiastisk når Akershus Amtstidende forteller ham om den planlagte kampen.

Annonse

– Huff da. Finner de noen glede og interesse i å slå løs på hverandre, må de få lov til det, men dette har ingenting med boksesporten å gjøre, sier han til Amta.

Overrasket er han ikke.

– Vi ser veldig mye av dette nå, ikke bare her i landet, men også i USA, sier han.

Det har vært arrangert en rekke showkamper mellom tidligere idrettsstjerner i senere år.

– Vi arrangerer en showkamp og ønsker ikke å blande oss inn i den profesjonelle boksingen. Det er snakk om to vidt forskjellige arenaer, sier daglig leder Ole Martin Holthe i Celebrity Fight Night når han av Amta forelegges kritikken fra Slåke.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige