Connect with us

NTB

Prins Sverre Magnus fikk tilbud om internship på jobb med pappa

På et besøk hos Startuplab sammen med kronprins Haakon fikk prins Sverre Magnus tilbud om et internship om han er interessert. På et besøk hos Startuplab sammen med kronprins Haakon fikk prins Sverre Magnus tilbud om et internship om han er interessert.

Published

on

Kronprins Haakon og prins Sverre Magnus besøkte Startuplab i Forskningsparken sammen med Oslo ordfører Anne Lindboe (H) onsdag. Foto: Terje Bendiksby / NTB

På et besøk hos Startuplab sammen med kronprins Haakon fikk prins Sverre Magnus tilbud om et internship om han er interessert.

Innenriks: Det er ikke lenge siden sist prinsen (20) var på kongelig oppdrag. Sist var det mottakelse for Paralympics-utøvere. Denne gang var det Startuplab, som tilrettelegger fro oppstartsbedrifter, som fikk rojalt besøk.

– Det er gøy at prinsen, som er den neste generasjonen, er med hit i dag. Jeg skal være den første til å tilby ham et internship hvis han blir ekstra interessert etter dagen i dag, sier daglig leder Marie Mostad til NRK.

Hun viste far og sønn rundt i lokalene i Forskningsparken i Oslo onsdag formiddag.

Senere onsdag skal de to på et nytt oppdrag sammen og besøke forskningssenteret Ocean Industries Concept Lab ved Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo.

Annonse

Under et intervju i forbindelse med 50-årsdagen i 2023 sa kronprins Haakon at prins Sverre Magnus, som er nummer tre i arverekken, må finne sin egen vei.

– Magnus kommer sikkert til å være med på noe, men jeg tror nok ikke at han skal ha en offisiell rolle som en fulltidsstilling. Det er ikke planen.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige