NTB
Forbannet Verstappen kastet journalist på dør: – Kom deg ut!
Max Verstappen (28) nektet å starte pressekonferansen foran helgens Formel 1-runde i Japan så lenge en journalist fra The Guardian var i rommet. Max Verstappen (28) nektet å starte pressekonferansen foran helgens Formel 1-runde i Japan så lenge en journalist fra The Guardian var i rommet.

Max Verstappen (28) nektet å starte pressekonferansen foran helgens Formel 1-runde i Japan så lenge en journalist fra The Guardian var i rommet.
Sport: Red Bull-stjernen tok ordet før noen rakk å stille spørsmål under fredagens mediaseanse.
– Vent litt. Jeg snakker ikke før han går ut, sa nederlenderen og gestikulerte mot en engelsk reporter som sto i bakgrunnen.
The Guardians utsendte ble forbløffet og spurte om han var seriøs.
– Jepp, svarte Verstappen.
Journalisten lurte deretter på om det hele bunnet i et spørsmål han stilte under sesongavslutningen i Abu Dhabi i desember.
– Ja, kom deg ut! Sa den firedobbelte verdensmesteren mens mannen hentet opptakeren på bordet rett foran ham og forlot rommet.
Abu Dhabi-irritasjon
Reporteren fortalte senere til AFP at spørsmålet fra VM-runden i Abu Dhabi handlet om straffen Verstappen fikk etter en krasj med Mercedes-fører George Russell på tampen av Spanias Grand Prix i Barcelona forrige sesong.
Verstappen ble flyttet tilbake fem plasser for tilsynelatende å ha kjørt inn i Russell med vilje, og det hele kostet ham ni dyrebare poeng i VM-sammendraget. Til slutt endte han to poeng bak Lando Norris i jakten på nok en VM-tittel.
Spørsmålet som fikk Verstappen til å reagere, handlet om han angret på noe av det som skjedde i Spania.
– Du glemmer alt det andre som har skjedd i sesongen. Det eneste du nevner er Barcelona. Jeg visste at det spørsmålet kom, og nå gir du meg et dumt glis, svarte 28-åringen tydelig irritert den gangen.
På etterskudd
En video av ordvekslingen spredte seg raskt i sosiale medier.
Verstappen går inn i helgens VM-runde i Japan 43 poeng bak VM-leder George Russell. Red Bull-laget har slitt uvanlig mye i innledningen av sesongen.
Formel 1 har et endret reglement denne sesongen. Det innebærer at bilene til Verstappen og konkurrentene er helt nyutviklet. Nederlenderen har kritisert grepene som er gjort.
Årets tredje Grand Prix-løp i japanske Suzuka kjøres søndag.
(©NTB)

