Avhører to siktede etter voldshendelse i Haugesund
Politiet vil i dag forsøke å avhøre de to mennene som er siktet for drapsforsøk etter en voldshendelse i Haugesund tirsdag ettermiddag.
Av Egil M Solberg | 18.02.2026 10:00:30
Voldshendelse: Ifølge politiadvokat Fredrik Martin Soma fikk politiet melding via AMK klokken 16.38. Hendelsen skal ha skjedd i en bolig i Haugesund.
To menn i 30- og 40-årene ble pågrepet og siktet på stedet. Den fornærmede, en mann i 40-årene, ble fraktet til Haugesund sjukehus med ambulanse, men ble utskrevet samme kveld.
Politiet fortsetter med teknisk og taktisk etterforskning. Boligen framstår som åsted, og det skal gjennomføres ransaking og vitneavhør.
Det er gjort beslag av elektroniske enheter, samt det politiet mener er våpenet som ble brukt. Relasjonen mellom de involverte er en del av etterforskningen.





