Eikrem klar for KFUM Oslo: – En fantastisk utfordring
Den norske fotballveteranen Magnus Wolff Eikrem har signert for KFUM Oslo. 35-åringens kontrakt med Molde gikk ut ved nyttår.
Sport: KFUM bekrefter den oppsiktsvekkende overgangen i sine mediekanaler.
– Dette gleder jeg meg veldig til. En fantastisk utfordring i en veldig spennende klubb. Her har en slått nedenfra og opp, og det skal vi fortsette med. Dessuten opplever jeg dette som en veldig familieklubb – noe jeg trenger, sier Eikrem.
– Dette er en klubb som vil opp og fram, en samlet klubb, en spillergruppe som virker utrolig samlet og fint og et trenerteam som kjenner norsk fotball godt, legger han til.
Etter forrige sesong ble det klart at han ikke kom til å fortsette i den blå drakt. Eikrem var ønsket i en trenerrolle, men ville selv fortsette som spiller.
Han hadde ingen problemer med å takke ja til Johannes Moesgaard-trente KFUM.
– Jeg snakket med Johs og teamet nå på fredag, og etter den samtalen, bestemte jeg meg egentlig veldig raskt, sier Eikrem.
Oslo-klubben har hatt vane for å selge sine største profiler de siste årene. Nylig ble 22 år gamle Sverre Sandal solgt til Luton i England etter en god sesong som endte med 12.-plass for «Kåffa».
Sesongen før, lagets debut i den norske toppdivisjonen, endte med en knallsterk 8.-plass.
Eikrem spilte til sammen 249 kamper for Molde og har vært en av Eliteseriens største profiler siden returen til rosenes by i 2018.
Dermed er han klar for et nytt fotballeventyr i Oslo. Der blir Eikrem en svært erfaren midtbanemann på et ungt lag ledet av nevnte Moesgaard.
(©NTB)
