Menu
Harald Lønning fra Haugesund Høyre går av som fylkesleder, og Anne Marie Lund fra Sola er innstilt som hans etterfølger.. FOTO: Høyre

Harald Lønning skiftes ut som leder av Rogaland Høyre

Anne Marie Lund fra Sola er innstilt som ny fylkesleder i Rogaland Høyre og kan ta over etter Harald Lønning fra Haugesund.

Av Egil M Solberg | 16.01.2026 19:14:45

Politikk: Harald Lønning fra Haugesund Høyre går av som fylkesleder, og Anne Marie Lund fra Sola er innstilt som hans etterfølger.

Lønning har ledet fylkespartiet fram til nå, men dersom innstillingen blir fulgt, er det Lund som overtar ledervervet. Hun er i dag 1. nestleder i Rogaland Høyre, gruppeleder i Sola Høyre og politisk rådgiver for partiet på fylkesnivå.

– Det er veldig stas å bli innstilt som fylkesleder etter to år som nestleder. Vi har en spennende tid foran oss i partiet, skriver Lund i en tekstmelding til Stavanger Aftenblad.

Hun trekker særlig fram arbeidet inn mot lokalvalget og understreker at partiet må jobbe målrettet for å lykkes.

Flere nyheter: