Ukraina: Ukrainas og USAs forhandlere møtes snart
Ukrainas og USAs forhandlingsgrupper møtes snart, sier den ukrainske utenriksminister Andrij Sybiha torsdag.
Politikk: – Vår forventning er konkrete resultater, slik at det kan bli framgang, sier Sybiha. Ukraina vil konsentrere seg om spesifikke deler av fredsforslaget.
– Det er ekstremt viktig for oss å bli enige om en våpenhvile. Ukraina har sagt dette gjentatte ganger, sier han videre.
Ukraina har godkjent hovedpunktene i en revidert utgave av fredsplanen Trump-administrasjonen la fram i forrige uke.
Den første utgaven ble av Ukraina og landets allierte oppfattet som altfor russiskvennlig. Den nye er revidert etter forhandlinger mellom USA, Ukraina og europeiske land.
USAs president Donald Trump har sagt en fredsplan er rett rundt hjørnet, men fra russisk hold het det onsdag at det er prematurt å snakke om fred i nær framtid.
