reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
MDGs sentralstyre på plass på krisemøtet om budsjettforhandlingene på Stortinget ved vandrehallen. Foto: Javad Parsa / NTB

MDGs hastemøte om budsjettforhandlingene i gang

MDG har kalt inn sentralstyret til krisemøte mandag kveld, og ved 20-tiden var møtet i gang. Manglende fremdrift i budsjettforhandlingene er temaet.

Av NTB | 24.11.2025 20:29:02

Politikk: MDG har så langt i forhandlingene med Arbeiderpartiet, SV, Rødt og Senterpartiet opplevd at det ikke er noen vilje til å diskutere løsninger for oljepolitikken, ifølge NTBs opplysninger.

Partiet krever en sluttfaseplan for norsk olje- og gassproduksjon, men skal så langt ha møtt stor motstand fra Ap og Sp.

SVs finanspolitiske talsperson Marthe Hammer bekrefter at det er utfordringer.

– Dette ser ut til å bli en krevende uke. Vi står langt fra hverandre. Det er realiteten, sier hun til Aftenposten.

Forhandlingene om neste års statsbudsjett har pågått i ti dager. Fristen for å bli ferdig er foreløpig satt til 30. november, men den kan flyttes.

Flere nyheter: