«Troll 2»-premiere i Oslo
Premieren på «Troll 2» gikk på Colosseum kino i Oslo mandag kveld. Et stjernespekket publikum strømmet inn i kinoen på Majorstuen.
Kultur og underholdning: Den røde løperen var rullet ut foran ærverdige Colosseum kino i Oslo. På løpende bånd ankom kjendiser og skuespillerne i filmen for å se premieren på Troll-oppfølgeren.
En av dem som var til stede, var skuespiller Ine Marie Wilmann, som spiller Nora i filmen.
– Det føles bra å være her. Vi har gledet oss veldig, det har vært gøy å spille den inn. Vi vet at det er mange som gleder seg til å se filmen, så jeg tror det blir en ordentlig fest og eventyrstund, sier hun til Dagbladet.
Den første Troll-filmen kom i 2022 og har gjort stor suksess. Totalt er filmen sett av 100 millioner på strømmetjenesten Netflix.
Nå er oppfølgeren altså klar.
Reisen i «Troll 2» starter inne i fjellet ved berømte Vemork, fortsetter til Trondheim – og helt inn i Nidarosdomen, før ferden fortsetter til Hemsedal og Jotunheimen.
– Vi må vise så mye av dette fantastiske landet vårt, regissør Roar Uthaug til NTB.
Han sier at han først og fremst tenkte på å gi det norske publikummet «gjenkjennelse, stolthet og relevans».
– Jeg har alltid likt å fortelle eventyr, og jeg liker actioneventyr, sier Uthaug om hvorfor han endte med å ta norske troll inn i filmverdenens monsterfilm-sjanger.
– Men det må fortelles med hjerte, og ikke bare være hjernedøde smell.
(©NTB)








