Breidablik læringssenter skal ferdigstilles i 2027
Haugesund kommune setter av 10 millioner kroner til planlegging og forberedelser for å fullføre Breidablik læringssenter – uten det planlagte mellombygget.
Skole: Etter flere år med usikkerhet planlegger kommunen å starte arbeidet med ferdigstilling av Breidablik læringssenter i 2027. Tiltaket innebærer totalrenovering av det nordre bygget, uten nytt administrasjonsbygg, skriver Haugesunds avis.
– Vi har vurdert ulike løsninger, men anbefaler nå full rehabilitering innen eksisterende areal, sier Bjørnar Måleng til avisa, han er direktør for By og samfunn.
Lærerkollegiet ved Breidablik er ifølge avisa fornøyd med at prosjektet endelig nærmer seg realisering.
– Det er viktig for oss å få en felles lokasjon og at skolen blir sett av politikerne, sier lærer og tillitsvalgt Bente Marie Hausken til avisa.
Elever og ansatte håper ifølge avisa at renoveringen vil gi et moderne læringsmiljø og samle all virksomhet på ett sted fra 2027.







