Bård Skogen nær millionen i premiepenger – satser på opprykk
Golfspilleren Bård Skogen (24) fra Sveio har spilt inn over 900.000 kroner i premiepenger denne sesongen og håper nå å sikre opprykk til DP World Tour.
Av Egil M Solberg | 07.11.2025 11:26:28
Golf: Etter en 33. plass sammenlagt på HotelPlanner Tour får han en ny sjanse i kvalifiseringen i Spania de neste dagene. – Mulighetene på Q-School er ganske bra, sier Skogen til Haugesunds Avis.
Manager og søskenbarn Sara Hatteland roser ifølge avisa innsatsen og understreker hvor krevende overgangen til profflivet er. – Vi er utrolig stolte. Bård har alle muligheter for å nå toppen, sier hun.
Skogen har hatt en sesong med både oppturer og trøbbel, blant annet tapte golfkøller på Flesland. Likevel er målet klart: opprykk og videre satsing neste år.
– Jeg er så utrolig stolt av at Bård fra lille Haugalandet kjemper i verdenstoppen, sier Hatteland til avisa.








