Apotekdrapet: Mann i 60-årene nekter fortsatt straffskyld
En mann i 60-årene møtte tirsdag i Agder lagmannsrett i ankesaken om apotekdrapet i Arendal. Mannen nekter fortsatt straffskyld.
Av NTB | 21.10.2025 10:13:30
Kriminalitet og rettsvesen: Mannen i 60-årene ble i april dømt til tvungent psykisk helsevern for drapet, men anket saken. Tirsdag startet behandlingen i Agder lagmannsrett.
– Nei, svarte mannen på spørsmål om han erkjenner straffskyld etter tiltalen, skriver NRK, Agderposten og Fædrelandsvennen.
Også under behandlingen i tingretten, nektet mannen straffskyld.
Det var rett etter klokken 9 om morgenen 2. april i fjor at den 35 år gamle svenske statsborgeren Miriam Daniela Ayres Cea ble funnet med knivskader ved Boots apotek i Arendal sentrum hvor hun jobbet.
Hun fikk livreddende førstehjelp, men døde av skadene på stedet. Hun var et tilfeldig offer og kjente ikke mannen.
(©NTB)