LIVESENTER
Menu
Nå venter både intim konsertserie og foredragsturné på Kaizers-frontmann Janove Ottesen. Foto: Carina Johansen / NTB

Kaizers-Janove skal på foredragsturné om musikkarrieren: – Mange vil kjenne seg igjen

Janove Ottesen begir seg ut på turné med en foredragsserie, som ifølge omtalen handler om å våge å satse, gjøre feil underveis – og likevel finne veien videre.

Av NTB | 14.10.2025 10:33:57

Kuriosa og kjendiser: – Jeg har lært at nitti prosent av jobben handler om forarbeid og planlegging. Selve konserten, låten eller albumet varer bare et øyeblikk. Det er veien dit som er den egentlige reisen – det er der de gode historiene oppstår, sier Janove Ottesen.

Med over 25 år som artist, låtskriver og frontfigur – fra Kaizers Orchestra til solokarriere og teaterprosjekter – skal han nå dele disse historiene, erfaringene og refleksjonene med publikum på turneen kalt «Se det for deg».

– Jeg tror mange vil kjenne seg igjen, selv om de ikke jobber med musikk. Det handler om å tørre å sette seg mål – men også om å akseptere det uperfekte, forklarer Janove – som lover musikalske innslag både fra solokarrieren og Kaizers-universet.

Nylig kunngjorde han en intim konsertserie kalt «One Night Only», som tar ham til konserthus i Oslo, Bergen, Stavanger og Trondheim fra november til januar, der han opptrer alene med flygel.

På foredragsturneen, som starter 3. februar, besøker han dessuten Sandnes, Bryne, Kristiansand, Ullensaker, Drøbak, Horten, Hamar, Ål, Drammen, Askim, Lørenskog, Porsgrunn, Larvik, Moss, Ski, Os, Stord, Haugesund og Fosnavåg, før han avrunder i Ålesund 19. mars.

(©NTB)

Flere nyheter: