reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Kaibosh vant en pris under utdelingen av moteprisen Nåløyet i 2014. Nå er de konkurs. F.v.: Michelle Rowley, Helge Flo, Torunn Gullaksen, Iben Bergstrøm og Jesper Jeppesen. Foto: Berit Roald / NTB

Den norske brilleprodusenten Kaibosh er konkurs

Optikeren og brilleprodusenten Kaibosh er konkurs. – Ikke lenger forsvarlig å drive videre, sier styrelederen.

Av NTB | 07.10.2025 19:23:30

Kultur og underholdning: – Styret i Kaibosh Norge AS har i dag besluttet å begjære oppbud, skriver styreleder Ivar Borge i en pressemelding, ifølge Bergens Tidende.

Skatteetaten har krevd konkurs, og saken skulle opp i Hordaland tingrett i slutten av oktober, ifølge avisen.

– Det er en gjeldssituasjon som skriver seg tilbake til selskapets tidlige etableringsfase. Da ble det gjort betydelige investeringer for å bygge opp virksomheten, skriver Borge.

– Det har vært krevende å hente kapital til denne typen virksomhet i dagens marked, og til slutt nådde vi et punkt der det ikke lenger var forsvarlig å drive videre. Vi har jobbet intenst og med stort engasjement for å finne en løsning, men må nå konstatere at vi ikke kommer i mål, skriver Borge videre.

Kaibosh ble startet opp av Helge Flo og Michelle Rowley i 2013. De designet sine egne briller, og har hatt optikerforretninger i Bergen og Oslo.

Selskapet har i dag åtte ansatte, som mister jobben.

(©NTB)

Flere nyheter: