Menu
Ståle Solbakken vil ha raskere ballhentere i tirsdagens VM-kvalifiseringskamp mot Moldova. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Ståle Solbakken vil ha raskere ballhentere mot Moldova

Julian Ryerson reagerte under kampen mot Finland på at det ofte tok lang tid å få ballen når den gikk ut av spill. Ståle Solbakken har allerede tatt affære.

Av NTB | 04.09.2025 21:31:57

Sport: – I dag lurte jeg først på om det var ballhentere der. Tempoet ble dratt ned, men jeg tror vi skal klare å fikse det, sa han på pressekonferansen etter 1-0-seieren.

Solbakken fortalte at landslagets administrative leder Are Hokstad er satt på saken.

– Han har fått beskjed om at det må trenes. Jeg mener alvor. Det er et problem, for vi kan ikke kaste bort halve minutter her og der.

Alexander Sørloth er helt på linje med sjefen.

– Det er utallige eksempler på hvordan det hjelper når ballgutter er på, holder flyt i spillet og leser situasjoner. Det er absolutt noe å se på. Når man jager scoring, spesielt som vi vil gjøre mot Moldova tirsdag, der vi vil ha tempo og de vil ha brudd i tempoet, så er ballgutter viktige, sa han i intervjusonen.

(©NTB)