Menu
Cathinka Tandberg blir Tottenham-spiller. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Cathinka Tandberg klar for Tottenham

Cathinka Tandberg (21) slutter seg til Tottenham-stallen etter noen år i svensk fotball.

Av NTB | 04.09.2025 21:22:14

Sport: London-klubben opplyste om overgangen torsdag kveld.

– Jeg er veldig glad for å være her. Dette er en stor klubb, sier Tandberg.

Hun har siden august i fjor vært i Hammarby, og sist helg fikk hun siste kamp for laget i 0-1-tapet for Manchester United i mesterligakvalifiseringen.

Tandberg dro fra Lyn i Toppserien til Linköping foran 2023-sesongen. Nå ser hun fram til å jobbe med tidligere Brann-trener Martin Ho.

– Spillestilen hans passer meg veldig godt, og det gjør at jeg forhåpentlig kan score mange mål her, sier 21-åringen.

Ho forlot norsk fotball i sommer for å bli Tottenham-trener i hjemlandet. Engelskmannen har mange gode ord å si om Tandberg.

– Hun er et spennende ungt talent med fart, kreativitet og intelligens på den siste tredelen av banen. Men like viktig er at hun er en ydmyk, hardtarbeidende spiller som ønsker å fortsette å utvikle seg, sier Ho.

Tandberg har seks A-landskamper for Norge, men kom ikke med til årets EM.

(©NTB)