Menu
Juan Cabrera er trener for Sant Cebria og står bak klagen på Norway Cup-dommeren. Foto: Geir Olsen / NTB

Kretsen overtar dommerklage i betent Norway Cup-sak

Klagen det spanske laget Sant Cebria har rettet mot dommeren som ble utsatt for vold i Norway Cup, skal behandles av dommerens krets.

Av NTB | 01.08.2025 21:44:40

Sport: Bakgrunnen for grepet er at juryen i Norway Cup ikke rekker å behandle saken før turneringen avsluttes, opplyser Norway Cup til NTB.

Den fornærmede dommeren har ennå ikke kunnet forklare seg om hendelsesforløpet.

En spansk mann i 20-årene er siktet for kroppsskade mot den aktuelle dommeren etter en hendelse mandag denne uken. Spanjolen ble fredag løslatt mot meldeplikt etter at politiet anket tingrettens avgjørelse om å løslate ham helt til Høyesterett.

Den siktede mannen har i retten forklart at han reagerte som følge av at dommeren skal ha dyttet flere personer ved sidelinjen under den aktuelle fotballkampen på Rustadfeltet.

Onsdag ble det kjent at det spanske laget Sant Cebria, som siktede var tilknyttet som tilskuer, har anmeldt dommeren for vold. Dommeren ble også klaget inn til juryen.

Nå overtar dommerens krets den ballen.

(©NTB)

Flere nyheter: