Lokalt
Røykutvikling fra akvarium førte til utrykning i Veavågen

Én person ble sendt til legevakt for kontroll etter å ha inhalert røyk fra brannen i et akvarium på Vea søndag formiddag.
Brannmelding: Nødetatene rykket ut til Kvartnesvegen i Veavågen etter melding om røykutvikling fra et bolighus søndag formiddag.
Meldingen ble mottatt av 110-sentralen klokken 12.56. Mannskaper fra Åkra brannstasjon ble sendt til stedet, sammen med politi og ambulanse.
Ved ankomst ble det ikke observert åpne flammer, men røyk i området rundt elektrisk utstyr knyttet til et akvarium.
Én person ble sendt til legevakt for kontroll etter å ha inhalert røyk. Det er foreløpig uklart hva som forårsaket hendelsen.
Politiet har opprettet sak og undersøker årsaken til røykutviklingen. Det ble ikke meldt om større materielle skader.
