Millionvekst for Sunnhordland Taxi – men konkurransen er tøff
Sunnhordland Taxi AS, en sammenslutning av tidligere Stord, Bømlo og Kvinnherad Taxi, opplevde betydelig vekst i sitt første hele driftsår.
Taxi: I 2024 hadde selskapet en inntekt på over 12 millioner kroner og et årsresultat på rundt 626.000 kroner. Veksten skyldes hovedsakelig at selskapet var i full drift hele året, melder Sunnhordland.
Selskapet har fusjonert og dannet et nytt selskap med Bergen Taxi for å oppnå stordriftsfordeler.
En ny kontrakt for pasienttransport fra 1. juli i år forventes å gi ytterligere løft. Styreleder Jan Olaf Nordbye Valeur understreker overfor avisa at konkurransen er tøff, og at selskapet fortsatt mangler sjåfører til tross for bedret rekruttering.
Konkurrenten Taxi 08181 (tidligere Haugaland Taxi) mistet pasienttransportavtalen 1. juli og melder om en liten nedgang i omsetning i inneværende år.