Rallylegenden Kjell Gudim er død
Rallylegenden Kjell Gudim er død, 92 år gammel. Han var en av Norges beste rallyførere på 60- og 70-tallet og fikk Bilsportforbundets hedersbevisning Gullrattet i 2004.
Av NTB | 03.07.2025 13:24:00
Sport: Det opplyser datteren Tonje Gudim til NTB.
Gudim var en av Norges beste rallyførere på 1960- og 1970-tallet. Han kjørte over 1000 billøp i sin 65 år lange karriere, ifølge Norges Bilsportforbund.
Han kjørte blant annet Rally Monte Carlo en rekke ganger. I 2004 fikk han Bilsportforbundets hedersbevisning, Gullrattet.
«Kjell Gudim er en svært viktig del av Norsk Bilsports historie. Han var en populær mann i bilsportkretser med mange gode venner, og han vil bli dypt savnet. Men han har etterlatt oss svært mange gode minner som vi alle er evig takknemlige for» minnes forbundet Gudim.
(©NTB)