Innsattes søster kaller Israels angrep mot fengsel «uansvarlig»
Søsteren til en innsatt i Evin-fengselet i Teheran kaller Israels angrep uansvarlig og sier det utsetter dem for livsfare.
Kriminalitet og rettsvesen: – Dette angrepet er fullstendig uansvarlig. Cecile, Jacques og alle de andre innsatte er i livsfare, sier Noemie Kohler.
Hun er søster til Cecile Kohler, en fransk statsborger som sitter fengslet med sin partner Jacques Paris i Evin-fengselet. De ble fengslet i mai 2022, anklaget for spionasje.
– Dette er det verste som kunne skje. Vi får ingen nyheter. Vi vet ikke om de fortsatt er i live, sa hun.
Hun oppfordret franske myndigheter til å fordømme angrepene og sikre at franske statsborgere løslates.
Den svensk-iranske forskeren Ahmadreza Djalali sitter også fengslet i Evin, dømt til døden for spionasje. Han skal være uskadet etter angrepet, men risikoen for at straffen fullbyrdes, øker.
De siste dagene har to andre personer blitt henrettet. De har også vært anklaget for spionasje til fordel for Israel.
(©NTB)