LIVESENTER
Menu
Rune Midtun kan bli stortingsrepresentant for FrP. FOTO: FrP

Rune Midtun (FrP) om Aps fall: «Velgerne begynner å forstå»

Arbeiderpartiets oppslutning har falt markant med 4,3 prosentpoeng til 25,1 prosent på en ny partimåling. - Velgerne begynner å forstå, sier Rune Midtun (FrP).

Av Egil M Solberg | 19.06.2025 11:43:43

Meningsmåling:  Målingen er gjort for Respons Analyse for VG, Aftenposten og Bergens Tidende. Den viser en betydelig nedgang utenfor feilmarginene. Høyre fortsetter også fallet med 1,7 prosentpoeng til 16,9 prosent.

Fremskrittspartiet (FrP) opplever derimot en økning på 0,9 prosentpoeng, og lander på 22,0 prosent. Rune Midtun (FrP) er ikke overrasket over Arbeiderpartiets nedgang.

– Velgerne begynner å forstå at AP fører samme politikk nå som de har gjort i snart 4 år, og det blir ikke endring om de skulle få styre i 4 år til. Dette er nok grunnen til at vi ser en fallende trend for AP på målingene nå, uttaler Midtun.

Han legger til at det er gledelig å se at velgerne har tro på FrP, som har vært stabilt høyt på målingene over tid.

Flere nyheter: