Menu
Clint Eastwood hevder et intervju med han i den østerrikske avisen Kurier er falskt. Foto: Eric Risberg / AP / NTB

Clint Eastwood sier intervju med østerriksk avis er falskt

Clint Eastwood ble i helgen sitert i en østerriksk avis på at han var i gang med forarbeidet til en film og at han var kritisk til dagens filmindustri. Men han sier nå at han aldri har gitt noe intervju.

Av NTB | 03.06.2025 04:17:58

Kultur og underholdning: Det var sitater fra et påstått intervju i den østerrikske avisen Kurier som i helgen ble plukket opp av flere medier, skriver The Guardian.

Eastwood, som fylte 95 år i helgen, ble sitert på at han planla en ny film. Han skal også ha gått hardt ut mot dagens filmindustri.

Til filmnettstedet Deadline sier den Oscar-vinnende skuespilleren og regissøren at han aldri har gitt dette intervjuet – og kaller det falskt.

– Jeg kan bekrefte at jeg har fylt 95 år. Jeg kan også bekrefte at jeg aldri ga et intervju til en østerriksk publikasjon kalt Kurier, eller noen annen skribent de siste ukene, og at intervjuet er helt falskt, sier Eastwood.

Kurier har et opplag på omtrent 100.000 eksemplarer. De har ikke kommentert.

(©NTB)

Flere nyheter: