Trump «ikke fornøyd» med Putin etter omfattende Ukraina-angrep
– Han dreper mange mennesker, og jeg vet ikke hva i all verden som har skjedd med Putin, sier USAs president etter det omfattende russiske Ukraina-angrepet.
Politikk: Angrepet natt til søndag var ifølge flere nyhetsbyråer, som viste til ukrainske myndigheter, det største så langt i den over tre år lange krigen. 13 mennesker er drept.
– Jeg er ikke fornøyd med det Putin gjør. Han dreper mange mennesker, og jeg vet ikke hva i all verden som har skjedd med Putin, sa Trump til journalister på Morristown flyplass før han gikk om bord i presidentflyet Air Force One.
– Jeg har kjent ham lenge. Vi har alltid kommet godt overens, men nå sender han raketter mot byer og dreper folk, og jeg liker det ikke i det hele tatt, sa Trump.
– Jeg vet ikke hva som er galt med ham. Hva i all verden har skjedd med ham? sa presidenten videre.
Trump sier også at han vurderer ytterligere sanksjoner mot Russland.
(©NTB)