Breivik-dobbel da Bryne fikk bank
Molde fortsetter den gode formen. Emil Breivik slo til med to scoringer etter skade i 3-0-seieren over Bryne.
Sport: 24 år gamle Breivik hamret inn 1-0 før 20 minutter var spilt. Han fikk sitt andre seks minutter før pause.
To minutter tidligere hadde Kristian Eriksen scoret sitt 2. eliteseriemål for sesongen, og det så i det hele tatt svært mørkt ut for hjemmelaget ved pause.
Breivik har stått over de to siste kampene til Molde med en vond akilles, men viste få tegn til smerter mot nyopprykkede Bryne.
Den overbevisende seieren til Per-Mathias Høgmos menn er den andre på rad. En lei seriestart med to strake tap er snudd til poeng mot Bodø/Glimt og Rosenborg før seirer mot Haugesund og Bryne.
Det er mange skader i Molde-laget, og de blåkledde reiste til Bryne med tre 17-åringer på benken. Neste oppgave for Molde er hjemmekamp mot Kristiansund 16. mai.
Bryne, som har én seier og fem tap på de seks første kampene, møter Strømsgodset 16. mai.
(©NTB)