Nottingham rotet bort nye poeng i Champions League-jakten – Newcastle klatret
Nottingham Forest klarte bare 2-2 hjemme mot nedrykksklare Leicester og ser ut til å falle av i jakten på en topp 5-plassering i Premier League.
Sport: Det som lignet en sikker Champions League-billett for noen uker siden, er snudd til 7.-plass for rødtrøyene fra East Midlands. Nuno Espirito Santos mannskap har bare tatt 5 av 18 mulige poeng de siste seks serierundene.
Søndag vendte de 0-1 til 2-1 mot Leicester – og spissen Chris Wood scoret sitt 20. mål for sesongen – men en sen scoring av Facundo Buonanotte ordnet poeng for bortelaget.
Det er tett i toppen, men Nottingham ligger bakerst av de seks lagene som kjemper om plassene bak den suverene seriemesteren Liverpool. Slik ser det ut i skrivende stund:
2) Arsenal 67 poeng, 3) Newcastle 66, 4) Manchester City 65, 5) Chelsea 63, 6) Aston Villa 63, 7) Nottingham 62.
Newcastle fikk en drømmestart på kampen da Sandro Tonali sendte dem i ledelsen før to minutter var spilt.
Et tøft utgangspunkt ble bare tyngre da Nicolas Jackson ble sendt i dusjen med ti minutter igjen av førsteomgangen. Spissen albuet ned Sven Botman i en duell og ble tildelt det røde etter en VAR-sjekk.
– Han ser ikke på ball i det hele tatt. Den er ordentlig grisete og stygg, sa Lars Tjærnås på Viaplays sending.
Det gjenstår bare to runder av årets sesong. Newcastle møter Arsenal og Everton før sesongslutt, mens Chelsea skal spille mot Manchester United og nevnte Nottingham.
Tidligere søndag tok Newcastle en nøkkelseier med en solid forestilling hjemme mot Chelsea. 2-0-seieren ga tre poengs forsprang til konkurrenten og løftet vertene til 3.-plass på tabellen.
London-laget holdt liv i håpet i annenomgangen, men greide ikke å kjempe til seg noen poeng. På overtid prikket Bruno Guimarães inn 2-0 fra utsiden av 16-meteren.
(©NTB)