God start for Ventura og makkeren i parturnering
Kris Ventura og hans franske makker Antoine Rozner har fått en god start på parturneringen Classic of New Orleans. De gikk åpningsrunden 11 slag under par.
Sport: Det spilles etter fourballformatet, som betyr at spillerne har hver sin ball, og at lagets beste resultat blir tellende på det enkelte hull.
Ventura noterte sju birdier, mens Rozner hadde fire birdier og en eagle. Når en spiller ikke kan forbedre makkerens resultat, fullfører han som regel ikke hullet. Det skjedde fem ganger med hver av spillerne.
For laget ble det ti birdier og en eagle. På 14. hull fikk begge bogey, deres eneste for dagen.
Prestasjonen gir en foreløpig delt 3.-plass, men mange par er fortsatt i gang med sin åpningsrunde. Amerikanerne Isaiah Saldina og Kevin Velo leder med en 58-runde (14 under par), mens danskene Nicolai og Rasmus Høigaard brukte 59 slag.
(©NTB)