Menu
Tobias Johanssons gutter tapte for Ungarn. Foto: Bo Amstrup/Ritzau Scanpix / NTB

Hockeygutta raknet borte mot Ungarn i første oppkjøringskamp til VM

De norske hockeygutta var på vei mot seier, men Ungarn snudde til 5-3 på hjemmebane fredag kveld.

Av NTB | 18.04.2025 21:23:01

Sport: Philip Granath, Petter Andersen og Petter Vesterheim scoret Norges mål.

De norske hockeygutta fikk en fryktelig start på kampen da Ferenc Laskawy sendte Ungarn i ledelsen etter bare tre minutter, men skuffelsen ble kortvarig da Granath utlignet halvannet minutt senere.

Dessverre for Tobias Johanssons menn sendte Vilmos Gallo Ungarn i ledelsen etter 16 minutter og skaffet med det vertene en ledelse til pause.

I andre periode utlignet Norge til 2-2 signert Andersen, før Vesterheim sendte gjestene i ledelsen åtte minutter inn i tredje periode.

Men så kom vendingen. Andras Mihalik utlignet for Ungarn igjen med fire minutter igjen på klokken, før Gallo satte inn 4-3 med bare sekunder igjen.

Norge måtte dermed sende alle mann opp i et forsøk på å utligne, men i stedet var det Akos Mihaly som satte inn 5-3 i et tomt norsk mål.

Lørdag møtes lagene igjen til en ny treningskamp. 25. og 26. venter også to oppgjør mot Frankrike.

Oppgjørene fungerer som oppkjøring til VM i Sverige og Danmark i mai. Der er Norge i gruppe B og skal opp mot Kasakhstan, Tsjekkia, Tyskland, USA, Sveits, Danmark og Ungarn.

(©NTB)

Flere nyheter: