Menu
Arsenals Thomas Partey feirer scoringen mot Brentford i Premier League lørdag. Foto: Frank Augstein / AP / NTB.

Arsenal rotet det bort igjen – Brentford sørget for 1-1 i London

Kanskje tenker Arsenal mer på Real Madrid enn Premier League for tiden. Lørdag måtte de nøye seg med 1-1 for andre kamp på rad.

Av NTB | 12.04.2025 20:31:39

Sport: I forrige serierunde i Premier League ble det 1-1 mot Everton. Denne gangen ble det 1-1 mot Brentford. Det var Arsenals 12. uavgjort denne sesongen.

Og det skjedde etter at de hadde vært det suverent beste laget helt fram til Brentford kranglet inn 1-1-målet ved Yoane Wissa i det 75. minutt.

Da var det gått 14 minutter siden Arsenal tok ledelsen etter et monsterangrep av de sjeldne. Declan Rice stormet over hele banen før han sentret til Thomas Partey, og lagkameraten kvitterte med å sette inn 1-0-scoringen.

Angrepet startet med at Arsenals-keeper David Raya kastet ballen ut til Rice på rundt 25 meter. Tomålsscoreren fra midtukekampen mot Real Madrid i mesterligaen løp med ballen over hele banen før han til slutt slapp den til Partey til høyre for seg. Partey sa «ja, takk» og knallet ballen i nettet.

Gabriel Martinelli hadde også en stor sjanse for hjemmelaget, men avslutningen hans ble perfekt blokkert av Norges landslagsback Kristoffer Ajer.

I det 63. minutt ble Ødegaard byttet inn sammen med de engelske landslagsspillerne Bukayo Saka og Myles Lewis-Skelly. Paradoksalt nok kom Brentfords scoring da Arsenal omsider hadde sine beste menn på banen.

Det var høyst fortjent at Arsenal scoret. De hadde vært det klart beste laget helt fra start. De dominerte store deler av 1. omgang, og de gikk også nesten opp i ledelsen ved Kieran Tierney etter 26 minutters spill. Han stanget inn et innlegg fra Ethan Nwaneri, men VAR ble koblet inn, og scoringen ble korrekt avblåst for offside. Kierney var akkurat ikke på riktig side av streken.

Arsenals kaptein Martin Ødegaard var en av flere av de antatt beste spillerne til manager Mikel Arteta som startet på benken. Det gjorde han også i forrige seriekamp. Det skyldes nok at han skulle hviles foran den viktige returkampen i Champions League mot Real Madrid til uken. Der vant Arsenal den første kvartfinalekampen 3-0 og ligger godt an til å nå semifinalen.

(©NTB)

Flere nyheter: