Menu
Armand Duplantis har gitt ut en låt. Her fra da han vant prisen for årets mannlige idrettsutøver i Sverige i januar. Foto: Anders Wiklund / TT / NTB

Duplantis debuterer som artist – første låt ute

OL-vinner Armand Duplantis kan mer enn stavsprang. Nå har han sluppet sin første låt.

Av NTB | 28.02.2025 07:51:50

Kultur og underholdning: Sangen «Bop» har stavkongen skrevet sammen med Rasmus Wahlgren og Daniel Berg.

– I stavhopp ser man at han har stor selvtillit, men i studio har det vært gøy å se ham vokse i det. I begynnelsen sa han: «Jeg har ikke peiling», sier Berg til svenske P3 Nyheter.

De tre møttes i et studio hvor Duplantis skulle spille inn en reklame. Siden har de skrevet omkring 30 låter, skriver det svenske nyhetsbyrået TT.

To-tre singler kan bli sluppet i løpet av året.

– Slik jeg har forstått det, vil han fortsette å gi ut musikk, men han har mye annet å tenke på også, så det avhenger av hvor mye tid han har, sier Berg.

I kveld hopper verdensrekordholderen i stavhopp i en konkurranse i franske Clermont-Ferrand. Om tre uker skal han delta i innendørs-VM i Kina.

(©NTB)

Flere nyheter: