Menu
Kristine Stavås Skistad er videre.Foto: Lise Åserud / NTB

Skistad semifinaleklar – fiasko for svensk stjerne

Kristine Stavås Skistad tok seg komfortabelt videre til semifinale på sprinten i ski-VM. For svenske Emma Ribom ble det helbom.

Av NTB | 27.02.2025 12:51:55

Sport: Skistad er en av de største gullfavorittene i mesterskapets første medaljeøvelse.

Konnerud-løperen leverte en solid prolog og hadde få problemer med å ta seg videre også fra kvartfinalen. Skistad ble nummer fem på sprinten i VM for to år siden.

Julie Myhre ble nummer to i sitt heat og er klar for semifinale. Byåsen-løperen går VM på hjemmebane.

Mathilde Myhrvold og Lotta Udnes Weng deltar i senere heat.

Svenske Jonna Sundling er regjerende sprintverdensmester. Sverige tok alle medaljene på kvinnesprinten i Planica for to år siden. Den gang ble det gått klassisk, i Granåsen står fri teknikk på programmet.

Emma Ribom, som i 2023 ble sølvvinner, ble nummer fire i sitt heat. Dermed måtte hun håpe å gå videre på tid, men det gikk ikke.

Sverige må i tillegg klare seg uten medaljehåpet Linn Svahn på sprinten. Hun pådro seg hjernerystelse på trening og har reist hjem fra VM.

Det er meldt oppholdsvær i Trondheim torsdag, men i løpet av mesterskapet skal det komme mye nedbør.

(©NTB)

Flere nyheter: