reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
En mann er innlagt er siktet for drapsforsøk etter en knivstikking på Stovner i Oslo. Foto: Amanda Pedersen Giske / NTB

18-åring siktet for drapsforsøk etter knivstikking på Stovner – varetektsfengslet i fire uker

En 18 år gammel mann er siktet for drapsforsøk etter at en tenåring ble alvorlig skadet i en knivstikking på Stovner i Oslo torsdag. Mannen er varetektsfengslet i fire uker.

Av NTB | 15.03.2025 00:11:53

Kriminalitet og rettsvesen: Mannen er ilagt brev- og besøksforbud i de første to ukene, skriver Avisa Oslo.

Den siktede mannen meldte seg selv for politiet noen timer etter hendelsen, som skjedde torsdag ettermiddag utenfor Stovner senter. Den fornærmede ble kjørt til sykehus med alvorlige skader.

Mannen har forklart seg til politiet.

– Han erkjenner ikke straffskyld, sier mannens forsvarer Ole Lien til avisa. Han forteller videre at de vurderer om de skal anke fengslingen.

Politiadvokat Katrine Bjørndalen sier at de ikke mistenker at saken er relatert til gjengkriminalitet. Hun ønsker imidlertid ikke å kommentere noe rundt et mulig motiv.

(©NTB)

Flere nyheter: