LIVESENTER
Menu
Brenda Blethyn som tittelkarakteren i «Vera» er populær i Norge – og har vært å se både på NRK og Britbox/TV 2 Play. Foto: NRK / handout / NTB

150 Britbox-titler forsvinner fra TV 2

Søndag utløper TV 2s avtale med Britbox – og nå melder Kampanje at den ikke vil bli fornyet.

Av NTB | 25.04.2025 14:13:38

Økonomi og næringsliv: Dermed forsvinner nesten 150 titler fra TV 2 Play, blant annet seerfavoritter fra BBC og ITVs rikholdige programarkiver som «Peaky Blinders», «Vera» og «Midsomer Murders».

– Britbox-avtalen avsluttes søndag og blir ikke fornyet i sin nåværende form, sier TV 2-direktør Trygve Rønningen til Kampanje, som prøver å avdramatisere omfanget.

– I løpet av et år går det inn og ut ganske mange flere titler av tjenesten vår. Vi har flere tusen timer som er på vandring, sier han.

Britbox ble lansert av BBC Studios og ITV i 2018 og leverer britisk TV-innhold til millioner av abonnenter i Nord-Amerika, Canada, Australia, Sør-Afrika, Danmark, Finland, Sverige og Norge. Det er mulig for nordmenn å abonnere direkte på Britbox.

(©NTB)

Flere nyheter: