Ytterligere en person pågrepet for drapsforbund i Oslo
Nok en person er pågrepet for drapsforbund i Oslo. Fire andre ble pågrepet i samme sak i slutten av november.
Kriminalitet og rettsvesen: Mannen i 20-årene er siktet etter straffelovens paragraf 279, som innebærer avtale om «drap eller å volde betydelig skade på kropp og helse». Han er bosatt i Oslo.
– Politiet er fremdeles tidlig i etterforskningen av en alvorlig sak, og det er fremdeles begrenset hva politiet kan gi av informasjon i saken per nå, skriver politiet i en pressemelding.
Han framstilles for varetektsfengsling i Oslo tingrett klokka 13 tirsdag. Fengslingen går som kontorforretning, altså uten fysisk rettsmøte. Mannens forsvarer er Øyvind Bratlien.
Bakgrunnen for pågripelsene er etterforskning av en hendelse i Oslo 14. november, har politiet opplyst tidligere. De knytter saken til en konflikt i et kriminelt miljø.
Alle de fem som er pågrepet, er hjemmeværende på Østlandet. De fire andre er i 30- og 40-årene og sitter i varetekt.
En av de siktede, Ahmed Shahbaz Dad, er tidligere dømt for bestillingsdrap. Dommen mot ham omfatter et bestillingsdrap på Young Guns-leder Mohammed «Jeddi» Javed i Oslo i 2009. Det var Stig Millehaugen som utførte drapet. Han sitter for tiden i varetekt, siktet for drapet på Nokas-raner Metkel Betew.
Dad ble dømt til 20 års fengsel. Han har i mange år vært tilknyttet den kriminelle B-gjengen.








