
Xavi taus om Lewandowski
Barcelona-trener Xavi Hernández ønsker ikke å snakke om en mulig overgang for Robert Lewandowski fra Bayern München til den spanske storklubben.
Sport: – Jeg kan ikke bekrefte Lewandowski eller noen andre navn. Selvfølgelig jobber vi hardt, og det er åpenbart at vi trenger å forbedre oss, sa Xavi på en pressekonferanse i Sydney.
I den australske byen skal hans lag spille kamp mot et lag med sesongens beste spillere i den australske toppdivisjonen.
– Det handler om tid, sa Xavi når det kom til å kunngjøre nye spillere.
– Det er ikke riktig øyeblikk ennå, la han til.
Lewandowski har blitt sterkt koblet til Barcelona. Denne sesongens toppscorer i Bundesliga ønsker seg vekk.
– Jeg snakket med «Lewa». Han fortalte meg at han ikke ønsker å akseptere vårt tilbud om å forlenge kontrakten, og at han gjerne vil forlate klubben, sa Bayern Münchens sportsdirektør Hasan Salihamidzic til tyske Sky Sports tidligere i mai.
Lewandowski har ett år igjen av kontrakten med Bayern München.
(©NTB)