Menu
Bildet viser den lave vannstanden i Kalhovdfjorden sør på Hardangervidda tidlig i juni. Fyllingsgraden i de norske vannmagasinene er stigende, men fortsatt lavere enn det som er normalt. Arkivfoto: Ørn E. Borgen / NTB

Vannstanden i magasinene er fortsatt lavere enn normalt

Fyllingsgraden i vannmagasinene var på 42,3 prosent ved utgangen av forrige uke. Det er fortsatt lavere enn det som har vært vanlig på denne tiden.

Av NTB | 15.06.2022 14:31:01

Økonomi og næringsliv: Fyllingsgraden økte med 4,8 prosentpoeng i forrige uke, melder NVE. Men magasinene er fortsatt mindre enn halvfulle, sett under ett.

For årene 2002–2021 var medianverdien for fyllingen på samme tidspunkt oppe i 54,3 prosent.

Fyllingsgraden var høyest i Nord-Norge (område 4) i forrige uke, med 54,5 prosent. I Vest-Norge (område 5) var den nede i 30,9 prosent.

Fra og med 13. juni har Statnett endret grensen mellom prisområdene 3 og 5, det vil si Midt-Norge og Vest-Norge. Magasinstatistikken er oppdatert for å gjelde den nye inndelingen.

(©NTB)

Flere nyheter: