Tyskland ruster seg opp for ny smittebølge
Tyske myndigheter gjør seg klare for å innføre enda strengere koronatiltak i et forsøk på å unngå at landet rammes av en ny smittebølge.
Av NTB | 16.07.2020 12:32:51
Økonomi og næringsliv: Nedstengningstiltakene er ment å gjøre det enklere å få bukt med lokale smitteutbrudd, ifølge et utkast til en avtale mellom føderale og regionale myndigheter i landet.
De nye tiltakene vil også bestå av reiseforbud «inn og ut av utsatte områder» for å begrense spredningen av koronaviruset, ifølge dokumentet, som nyhetsbyrået AFP har fått tilgang til.
Utkastet skal etter planen ferdigstilles i løpet av torsdag. Det er foreløpig uklart når tiltakene vil tre i kraft.
Tyskland rundet nylig 200.000 tilfeller av koronasmitte, mens det så langt er blitt registrert over 9.100 koronarelaterte dødsfall.
(©NTB)