
Tysk trippelseier i toerbob
Tyskland gjorde rent bord i mennenes toerbob. Det er første gang alle medaljene i en OL-konkurranse i bobsleigh har gått til samme nasjon.
Sport: Francesco Friedrich og hans bremser Thorsten Margis satte banerekord i første omgang mandag med 59,02 og forbedret den til 58,99 i tredje omgang tirsdag. De ledet gjennom hele konkurransen og seiret 0,49 sekund foran Johannes Lochner og Florian Bauer. Sølvvinnerne hadde bestetid i 2. omgang og var nest best i de tre andre.
Kampen om bronsen var litt tettere, men Christoph Hafer og Matthias Sommer la sveitserne Michael Vogt/Sandro Michel et kvart sekund bak seg. De var hele 1,69 sekund bak vinnerne.
Tyskland har vunnet sju gullmedaljer i akebakken i Beijing, flere enn noen nasjon tidligere har vunnet i bob, aking og skeleton i ett OL. Totalt har Tyskland vunnet 12 av sine 18 medaljer i Beijing-lekene i akeanlegget.
(©NTB)