
TV-menyen for Premier League-åpningen: Ødegaard og Haaland, Tottenham på åpen kanal
Viaplay krydrer sin Premier League-åpning med Erling Braut Haaland og Manchester City. Martin Ødegaards Arsenal står først på sendeplanen om vel en uke.
Økonomi og næringsliv: – Vi starter sesongen med et smell og satser stort fra første spark i Premier League, sier redaksjonssjef Sjur Molven i Viaplay til NTB.
Dette er oppgjørene som sendes på de seks TV-kanalene til Viaplay den første PL-helgen neste uke:
Fredag: Crystal – Arsenal.
Lørdag: Fulham – Liverpool, Tottenham – Southampton (på åpen kanal V4) og Everton – Chelsea.
Søndag: Manchester United – Brighton og West Ham – Manchester City.
Kasper Wikestad og Tor Ole Skullerud kommenterer oppgjørene med Arsenal, Liverpool og Manchester City.
De norske Premier League-rettighetene forsvant fra TV 2 (2010–22) etter de siste kampene i mai. Viaplay overtok med en avtale på seks sesonger etter en knallhard budrunde der mange milliarder var i spill. Kontrakten løper til sommeren 2028.
I tillegg til menyen på TV-kanalene sendes alle PL-kamper på strømmetjenesten til Viaplay.
– Vi har store forventninger til satsingen. Vi vet at interessen for engelsk fotball er enorm i Norge, sa Viaplays svenske konsernsjef Anders Jensen til NTB i juni.
Det var før Haalands klubbskifte ble offentliggjort.
Lørdag denne uka sender Viaplay Community Shield-oppgjøret mellom Liverpool og Manchester City. Dette ligger an til å bli Haalands første kamp på britisk gress siden overgangen fra Borussia Dortmund.
Haaland scoret og ble matchvinner i sin debut for City i en kamp mot Bayern München i USA.
Ifølge Kampanje.com var prisen på cirka 20 milliarder kroner for hele det nordiske markedet.
(©NTB)