Trump: – Må ta den største beslutningen i mitt liv
USAs president Donald Trump sier han vil ta sin største avgjørelse noensinne når han skal vurdere når de omfattende tiltakene mot koronaviruset kan oppheves.
Av NTB | 10.04.2020 22:47:39
Økonomi og næringsliv: De ekstreme tiltakene mot spredningen av viruset har enorme økonomiske konsekvenser både i USA og mange andre land.
Men hvis begrensningene oppheves for tidlig, kan konsekvensen bli en betydelig økning i antallet dødsofre som følge av pandemien.
– Jeg vil bli nødt til å ta en beslutning. Og jeg håper ved Gud at det blir den rette beslutningen, sa Trump på en pressekonferanse langfredag.
Tidligere har amerikanske myndigheter advart om at så mange som 200.000 amerikanere kan dø i pandemien.
Men de omfattende tiltakene har effekt, og Trump sa på pressekonferansen at han tror færre enn 100.000 vil dø.
(©NTB)