
Trekker seg fra Ap i Karmøy
Nok en representant har trukket seg som representant for Ap i Karmøy. Denne gang er det Kenneth Halleland fra Røyksund.
Av Egil M Solberg | 19.02.2022 00:55:24
Politikk: Det er bare to måneder siden Robin Hult fra Kopervik trakk seg. I tillegg har også kasserer Leif Arild Fjellheim nylig meldt seg ut, skriver Haugesunds avis.
De tre er nå uavhengige representanter i kommunestyret.
Blant sakene som internt som har vært betente, er lønn og stillingsprosent til varaordfører, samt Karmsund Havn-saken. Kassereren trekker seg på bakgrunn av den sentralpolitiske håndteringen av strømkrisen.
– Vi er klar over at det er utfordrende å styre kommunen når flertallet utgjør så mange forskjellige partier. Selv om vi er størst, så styrer vi ikke alt alene, sier gruppeleder Svanhild Lygre Andersen til avisa.