
Trafikkulykke på Knapphus
Det ble redusert fremkommelighet etter en trafikkulykke på Knapphus i Vindafjord mandag formiddag. Ingen ble alvorlig skadet, men politiet har opprettet sak.
Trafikk: Ti på 11 i formiddag ble det meldt om trafikkulykke på E134 ved avkjørselen til Saudavegen på Knapphus i Vats.
– Det er snakk om en singelulykke, med en person i bilen, opplyser operasjonsleder ved Sør-Vest politidistrikt.
Utforkjøringen førte en periode til redusert fremkommelighet.
– Én time senere var bilen ute av veibanen og trafikken gikk som normalt, opplyser operasjonslederen.
Bilfører ble fulgt opp av helsevesenet.
Det er uklart hva som førte til utforkjøringen, men politiet har opprettet sak. Det kan tyde på at det er snakk om uaktsomhet av noe slag.
Bilen er ute av veibanen og trafikken flyter normalt igjen på stedet. Fører blir fulgt opp av helsevesenet. Ukjent årsakssammenheng til ulykken. Politiet oppretter sak på forholdet.
— Politiet i Sør-Vest (@politietsorvest) June 13, 2022