Menu
Nødetatene rykket onsdag ut til en enebolig i Mysen som sto i full fyr. To personer er ikke gjort rede for. Foto: Freddie Larsen / NTB

To savnet etter boligbrann i Mysen

To personer er savnet etter en boligbrann på Hærland utenfor Mysen onsdag.

Av NTB | 04.05.2022 14:46:03

Ulykker og naturkatastrofer: To personer som er registrert på adressen, er ikke gjort rede for og fryktes omkommet. Ifølge VG bekrefter politiet at det er snakk om et eldre ektepar.

– Vi har ikke kommet i kontakt med disse to og kan ikke gjøre rede for hvor de er, sier operasjonsleder Jan André Delbeck i Øst politidistrikt til Smaalenenes Avis.

Politiet melder at pårørende er varslet, og kriseteam fra kommunen er på vei til stedet for å hjelpe dem som trenger det.

Store deler av huset har brent ned til grunnen. Ifølge Øst 110-sentral brant det også i en del vegetasjon rundt boligen. Brannvesenet kommer til å jobbe her utover kvelden med etterslukking,

Politiet fikk melding om brannen i eneboligen klokken 12.34.

Flere nyheter: