
To nye år for Pellegrino: – Det har vært mye interesse
Amahl Pellegrino (32) blir værende i Bodø/Glimt til 2024. Angriperen har vært et hett salgsobjekt etter sesongslutt.
Sport: Pellegrino møtte pressen mandag formiddag.
– Det er stort for meg og familien. Dette er noe som har trigget, og vi føler at vi har vært veldig ønsket, sa Pellegrino.
32-åringen har blant annet vært i Romania og besøkt Cluj. Det har også vært annen interesse.
– Det har vært mye interesse og litt konkrete tilbud, men mye av det har vært på andre siden av jorden. Det fristet ikke så mye med de tilbudene som kom fram, sa «Pelle».
Pellegrino kom til de gulkledde i august 2021. I 2022 ble han soleklar toppscorer med 25 mål på 27 kamper.
I Glimt-trøya har Pellegrino tatt seriegull, seriesølv, cupsølv og fått spille i Europa.
Pellegrino startet karrieren i Bærum. Siden har han vært i Lillestrøm, Mjøndalen, Strømsgodset, Kristiansund og har hatt et utenlandsopphold i Damac i Saudi-Arabia før turen gikk tilbake til Norge og Glimt.
(©NTB)