
Thorstvedt klar for Sassuolo i Serie A
Kristian Thorstvedt (23) selges fra belgiske Genk og går til Serie A-klubben Sassuolo. Nordmannen har skrevet under på en femårskontrakt med italienerne.
Sport: Det bekrefter klubben på sine nettsider.
Ifølge Eurosport betaler Sassuolo rundt ti millioner euro (102,61 millioner kroner) for Thorstvedt.
I Serie A-klubben blir Thorstvedt lagkamerat med Emil Konradsen Ceïde, som fikk seks innhopp for klubben etter overgangen fra Rosenborg i januar.
Thorstvedt har bundet seg til klubben de neste fem sesongene fram til sommeren 2027.
Thorstvedt slo gjennom i Viking som 18-åring, hvor han noterte seg med 22 mål og sju målgivende på 57 kamper for Stavanger-klubben.
«Genk takker Kristian for alt han har gjort for klubben vår og ønsker ham lykke til i hans videre karriere», skriver den belgiske klubben på sine nettsider.
– Jeg har virkelig nytt min tid her. Jeg må si takk til alle supporterne, lagkamerater og ansatte i klubben, sier Thorstvedt i en videohilsen.
Julian Kristoffersen var på lån i Serie B-klubben Cosenza sist sesong og har kontrakt med Salernitana til sommeren 2024. Martin Palumbo var på lån fra Udinese til Juventus forrige sesong.
Sassuolo endte på 11.-plass i ligaen sist sesong.
Reisen gikk så videre til belgiske Genk, hvor han var med å vinne den belgiske cupen i 2021. 23-åringen har scoret 17 mål og assistert seks ganger på sine 87 kamper for Genk.
Midtbanespilleren blir den åttende nordmannen i Serie A. Fra før er Morten Thorsby og Kristoffer Askildsen i Sampdoria, mens Emil Bohinen og Erik Botheim nylig har signert for Salernitana.
(©NTB)