
Thiago kan bli finaleklar for Liverpool
Den spanske midtbaneeleganten Thiago Alcântara er ifølge Liverpool-manager Jürgen Klopp i rute til å bli involvert i mesterligafinalen mot Real Madrid.
Sport: Det opplyste tyskeren på pressekonferansen foran oppgjøret.
Thiago måtte forlate banen underveis i Premier League-avslutningen mot Wolverhampton, og etter kampen var Klopp pessimistisk med tanke på å ha spanjolen tilgjengelig mot Real Madrid lørdag.
Thiago trente ikke sammen med laget på formiddagsøkta, men Klopp kunne senere fortelle at Thiago høyst trolig vil trene sammen med resten av laget torsdag.
– Han gjorde noen ting i dag, og det var ikke planlagt at han skulle trene. For øyeblikket ser det ut til at han kan trene i morgen, sa Klopp onsdag ettermiddag.
– Det ville vært mye til hjelp, så får vi ta det derfra, fortsatte han.
Finalen spilles lørdag kveld i Saint-Denis nord for Paris. Real Madrid aldri tapt en finale i Champions League-æraen. Forrige finaletap i europacupen kom mot nettopp Liverpool i 1981.
(©NTB)