Menu
Daniel-André Tande tok gullet i normalbakken i Midtstubakken lørdag. Her under VM i skiflygning i Vikersund. Foto: Terje Bendiksby / NTB

Tande tok NM-gull i normalbakken – Sundal overrasket med bronse

Daniel-André Tande var best og tok hjem NM-gullet i hopp i normalbakken lørdag. Marius Lindvik ble nummer to i Midtstua.

Av NTB | 29.10.2022 20:11:15

Sport: Det var Tandes femte individuelle NM-gull. 28-åringen brukte forrige sesong med å komme tilbake i skibakken etter skrekkfallet i Planica i sesongavslutningen i 2021.

Tande har skyndet seg langsomt med å finne tilbake til gammel form, men har vist svært lovende takter på plast i sommer.

Lørdag fikk Kongsberg-hopperen 289,5 poeng etter svev på 101,5 og 102 meter. Han var 2,9 poeng foran Marius Lindvik. Sølvvinneren landet på 105 og 99,5 meter.

Bronsen gikk overraskende til Kristoffer Eriksen Sundal fra Koll. Han hadde 97 og 99,5 meter. Det ga 268,9 poeng i det meget sterke selskapet.

Halvor Egner Granerud tok lå på tredjeplassen etter første omgang med 96 meter, men klarte ikke å matche Sundals 99,5 meter i finalen. Det skilte 4,2 poeng mellom de to.

Granerud ble nummer fire i konkurransen.

(©NTB)