Menu
Iga Swiatek fortsetter å herje på tennisbanen. Hun er klar for finale i Roland-Garros. Foto: Michel Euler / AP / NTB

Swiatek enkelt til Roland-Garros-finale – møter amerikansk tenåring

Verdensener Iga Swiatek møter amerikanske Coco Gauff (18) i finalen av Roland-Garros. De hadde få problemer med å ta seg forbi sine motstandere torsdag.

Av NTB | 02.06.2022 18:30:54

Sport: Swiatek knuste Darja Kasatkina i semifinalen. Polakken vant kampen 6-2, 6-1.

Dermed fortsetter Swiatek storspillet sitt. Hun har ikke tapt på 34 kamper og sikret torsdag sin andre finale i den prestisjetunge Grand Slam-turneringen. 21-åringen gikk til topps i 2020-utgaven.

Swiatek har kun tapt ett sett gjennom turneringen, og hun hamret 22 vinnere forbi Kasatkina torsdag. Den russiske 25-åringen var sjanseløs.

I finalen venter den amerikanske tenåringssensasjonen Gauff, som slo italienske Martina Trevisan 6-3, 6-1. Gauff har tidligere gått til topps i juniorutgaven av Roland-Garros.

Vinner Swiatek finalen, vil hun tangere Venus Williams’ rekord for antall seirer på rad på kvinnesiden.

Swiatek ble verdensener tidligere i år da australske Ashleigh Barty la opp som profesjonell.

(©NTB)

Flere nyheter: